SP2 w Trzciance

E-Wielkopolska

CDEW

CYFROWA DZIECIĘCA ENCYKLOPEDIA WIELKOPOLAN

W styczniu 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego ,,eSzkoła Wielkopolska-Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.
Realizatorem projektu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a partneruje mu Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej we Wrocławiu. Celem projektu jest poszukiwanie i gromadzenie informacji o wielkopolskich osiągnięciach naukowo-gospodarczych, przyrodzie, środowisku, historii oraz słynnych Wielkopolanach ze swojej gminy.
Podczas zajęć pozalekcyjnych cztery, pięcioosobowe zespoły uczniowskie, pod kierunkiem nauczycieli opiekunów, poszukują i gromadzą informacje na temat najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańcach gminy. Wyboru kandydatów dokonują sami uczestnicy.
Na zajęciach, uczniowie pracują metodą projektu, dzięki której mogą sami uczestniczyć w wyborze fragmentów treści i zagadnień.
Końcowym efektem pracy dzieci będzie stworzenie autorskiego wpisu multimedialnego do Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan. Poprzedzone wnikliwymi badaniami, wywiadami, okraszone zdjęciami, plikami audio czy wideo, dziecięce wpisy stworzą swoistą ,,mapę Wielkopolan” opisanych i umieszczonych ze względu na ich miejsce urodzenia czy działalności. Encyklopedia będzie widoczna w Internecie, jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Efekty pracy uczniów SP 2 w Trzciance i innych szkół z Wielkopolski będą już widoczne w czerwcu.

Wioletta Pelka
Piotr Wawrzyniak
opiekunowie projektu SP2 Trzcianka

STRONA DOMOWA | AKTUALNOŚCI | GALERIA | O SZKOLE | RODZICE | UCZNIOWIE | KONTAKT | SZKOŁA W RUCHU | Dobre praktyki w edukacji | DYREKTOR SZKOŁY | eTwinning | CDEW | Mapa witryny